150 yıllık sütlü tatlıcılık ve dondurmacılık geleneğinden gelen Kargılı ailesinin üç ferdi Vahdettin, Kenan ve Fuat Kargılı tarafından kurulan Kanaat Lokantası 55 personeli, 220 kişilik kapasitesi, her gün taze olarak üretilen 100-120 çeşit tatlısıyla, zeytinyağlısıyla, sıcak yemekleriyle, dondurma ve yoğurt çeşitleriyle müşterilerine özenli ve kaliteli hizmet verebilmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Sürekli olarak geliştirilerek yenilenen paketleme teknikleri sayesinde zengin menümüz evlere ve işyerlerine de servis edilmektedir. Ekibimiz, kendi mutfağımızda özenle hazırlanarak pişirilen yemek ve tatlılarımızı, kalite ve tadından ödün vermeksizin toplu davetlere, resepsiyonlara ve mevlitlere taşıyacak altyapı ve tecrübeye sahiptir. Bugün gerek gel al türevindeki paket satışları ve gerekse toplu yemek organizasyonları iş akışımızın önemli bir bölümünü teşkil eder olmuştur.

Bir aile geleneğiyle yönetilen Kanaat Lokantası’nda gerek üretim, gerek satın alma gerekse de servisin başında muhakkak aileden bir kişi bulunmaktadır. Artık bir okul olarak kabul edilen mutfakta çalışanlar burada yetiştirilmekte ve buradan emekli olmaktadırlar. Halen 40’ar senelik ustalar mutfakta ve serviste hizmet vermektedirler. İdarede de halen aileden yeni nesil eski neslin yanında hizmet vermektedir.

İşletmemiz aşağıdaki prensipler ışığında çok geniş bir yelpazedeki müşteri kitlesinin beklentilerin en üst düzeyde karşılayabilmeyi amaçlamaktadır:

  • Kaliteli ve lezzetli bir yemek veya tatlı için en önemli konulardan birisi doğru ve iyi malzeme seçimidir. Kanaat Lokantası her zaman en iyi, en taze ve en sağlıklı malzemeyi temin edebilmeyi amaçlamaktadır.
  • Kanaat Lokantası, ürün fiyatlarını maliyetleri ile orantılı olarak ama kesinlikle kaliteden ödün vermeksizin makul ve erişilebilir seviyelerde belirlemeyi amaçlamaktadır.
  • Osmanlı-Türk mutfağının kaybolmakta olan değerlerini bulup bunları halkımıza sunabilmek için sürekli olarak çalışmaktadır.